Скільки кВт за день генерує сонячна електростанція 20 кВт взимку?

В умовах частих відключень електрики правильно облаштована з компанією «Правильне електроживлення» сонячна електростанція може стати вирішенням проблеми. Влітку сонця багато і фотобатареї виробляють достатньо енергії. Але чи вистачить їх потужності, щоб забезпечити домівку електроенергією взимку? Калькулятор виробітку сонячної електростанції 20 кВт надасть приблизні дані, але точні показники будуть залежати від багатьох факторів.

Від чого залежить кількість електрики, що виробляє фотоелектростанція

Фотоелектростанції використовують сонячне випромінення для виробництва електрики і однаково здатні працювати у будь-яку пору року. Є кілька факторів, що впливають на роботу СЕС:

  • потужність самої панелі – чим більше цей параметр, тим більше енергії дасть батарея і найкращі характеристики мають монокристалічні, полікристалічні та тонкоплівкові модулі;
  • ефективність станції – показник того, наскільки гарно сонячне світло перетворюється в енергію;
  • тривалість світлового дня та інтенсивність сонячного випромінювання – чим спекотніше або більше хмар, тим менше енергії виробляється;
  • орієнтація даху по сторонах світу та кут його нахилу — орієнтація на захід-схід та більш крутий кут нахилу батареї може захопити більше світла протягом дня і особливо ефективна взимку;
  • температура повітря та затінення – щоб зменшити вплив цих факторів вибирають панелі із малим температурним коефіцієнтом та встановлюють на відкритих просторах з гарною вентиляцією.

Ефективність СЕС залежить від сезону. Має значення також географічнеположення тапогодніумови.

ефективність сонячних панелей 20 кВт взимку

Особливості зимової генерації енергії

У холодний сезон кількість сонячного світла зменшується, через що генерація енергії стає менш ефективною і становить 10%. Цього вистачає для забезпечення оселі світлом та живленням не дуже потужних побутових гаджетів. На те, скільки кВт виробляє сонячна батарея 20 кВт взимку, впливають такі фактори, як зменшення тривалості світлового дня, похмура погода, опади. Взимку світловий день коротший, більше стає кут нахилу потоку сонячного випромінення, що впливає на кількість отриманої енергії. За приблизними розрахунками генерації сонячної електростанції 20 кВт взимку можутьвироблятиприблизно26кВт/годнадень. При цьому враховують:

  • сонячнігодини 1 взимку можебутивід1до3годинпрямихсонячнихпроменів;
  • ефективність станції – сонячні панелі зазвичай працюють на 75-85% від заявленої потужності залежно від зовнішніх факторів, взимку ці показники зменшуються до 60-70%.

Проте географічне розташування України досить вигідне для того, щоб сонячні батареї від «Правильного електроживлення» функціонували протягом всього року і не було необхідності відключати СЕС в зимовий період. Навіть найнесприятливіші умови дозволяють отримати достатньо електрики для забезпечення потреб приватного будинку.

калькулятор виробітку сонячної електростанції 20 кВт

Як правильно використовувати СЕС взимку

Головна умова окупності сонячної електростанції 20 кВт взимку — правильний монтаж сонячних модулів та додаткового оснащення. Є деякі заходи для забезпечення достатньої кількості електрики для забезпечення потреб садиби. Щоб СЕС працювала ефективніше, потрібно змінити кут нахилу модулів на більш крутий у 10-15⁰, що дозволить захватити косі та низькі сонячні промені. Можна встановити блоки нерухомо під кутом 40-45⁰, який допомагає панелям самоочищатися від снігу та дозволяє отримувати оптимальну кількість енергії. Під час снігопадів рекомендують встановлювати панелі вертикально, щоб сніг не наліпав. Необхідно регулярно чистити їх від снігу, але залишати його навколо сонячних блоків – він охолоджуватиме панелі, підвищить їх ефективність та додатково відображає промені, що збільшує виробітку електрики.

Має сенс придбати контролери PWM або MPPT, які відстежують коливання потужності та допомагають запобігти короткому замиканню та аваріям, ризик яких особливо великий взимку. Встановлення нових інверторів, обертових трекерів для зміни кута нахилу та системи акумуляторів дозволяє навіть взимку отримати достатньо енергії та більш ефективно використовувати СЕС.

Матеріали, з яких вироблені сонячні панелі, не бояться морозів. Модулі не замерзають, процес перетворення сонячного випромінення на електрику не порушується. Спеціалізовані кабелі добре гнуться та не пошкоджуються навіть за низьких температур, що дозволяє переміщувати обладнання, змінювати кут нахилу та ін.

Зима – не самий сприятливий час для роботі СЕС, але це не значить, що вони марні та зовсім невигідні. Звичайно, ефективність сонячних панелей 20 кВт взимку значно нижча. Але на території України її вистачає для задоволення потреб приватної оселі у електричній енергії. На сайті компанії «Правильне електроживлення» https://prel.prom.ua/ можна знайти різні типи сонячних панелей для будь-яких потреб та можливостей.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *